Výlety

Estepona je skvělým výchozím bodem pro výlety po pobřeží Costa del Sol i celé Andaluzii. Nádherná historická města, malebné bílé vesničky, hory s lehkými i náročnými turistickými trasami, skvělá gastronomie, příjemní lidé. Při každé návštěvě objevíte něco nového. Andaluzie je láska na celý život. Pro začátečníky jsme připravili pár rad, kam se podívat.

Ronda

Fascinující město v horách leží nad strmou soutěskou. Jeho kouzlu podlehl Ernest Hemingway, Orson Welles i Rainer Maria Rilke. Patří mezi nejkrásnější města Španělska a je považované za kolébku býčích zápasů. Vychutnejte si pohled z jedinečného mostu Puente Nuevo, nebo z vyhlídkových míst Mirador de Aldehuela a Balcón de Coño. V Rondě a v okolí jsou výborné restaurace, které nabízí trochu jiná jídla než na pobřeží, specialitou jsou nejrůznější druhy uzenin. Také vinné sklepy bodegas by neměly uniknout vaší pozornosti.

75 km, 60 min od apartmánu.

Pueblos blancos

Bílé vesničky jsou typické pro celou Andaluzii a najdete je všude kolem. Většina z nich je na kopci, takže si při jejich prohlídce i trochu zasportujete. V těch menších se doslova zastavil čas a místní na vás možná budou udiveně zírat. A vy zase na ně, jak si v klidu sedí na židli před bíle natřenými domky ozdobenými květináči a nikam nespěchají. Mezi naše oblíbené patří Setenil de las Bodegas s domy vtěsnanými pod obrovské balvany, Zahara de la Sierra, Gaucín nebo Arcos de la Frontera. Určitě si i vy najdete to své pueblo blanco.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Pueblos-Blancos-1024x768.jpg.

Nejbližší Gaucín 39 km, 50 min od apartmánu.

Gibraltar

Kousek Anglie ve Španělsku, fish & chips, gibraltarská libra, duty free obchody i přistávací dráha, přes kterou vede rušná silnice. Když nezastavíte na červenou, máte smůlu. Zámořské území Spojeného království je vtěsnané na ploše pouhých 6,5km². Vévodí mu mohutné skalisko The Rock, obývané nenechavými opicemi. Nahoru se dostanete nejlépe lanovkou, vjezd autem je zpoplatněný. Z nejvyššího bodu je krásný výhled na celé městečko, přístav i letiště. Za návštěvu stojí i jeskyně a tunely z 2.světové války uvnitř skály. Na Gibu je nouze o parkovací místa – někdy je lepší zaparkovat před hraničním přechodem a přejít pěšky/taxíkem. Pozor, ke vstupu na Gibraltar je potřeba pas, občanka nestačí!

opice

40km, 30 min od apartmánu.

Tarifa

Naše srdeční záležitost, nejjižnější místo Evropy s uvolněnou hippie atmosférou, stylovými obchůdky a africkým šmrncem. Ráj pro kite a windsurfing, skvělý noční život, krásná příroda. Jen vám nesmí vadit, že tu pořád fouká vítr. Centrum Tarify je kolem středověkého hradu a malého přístavu, odkud odjíždí lodě do marockého města Tanger (většina lodí do Maroka ale vyjíždí z přístavu v Algecirras). Za dobrého počasí je krásně vidět na protější africké břehy. Vykoupejte se na skvělých plážích kolem městečka, nebo jeďte dál do Zahara de los Atunes a Vejer de la Frontera. Anebo ještě dál, na pobřeží Costa de la Luz.

70 km, 50-60min od apartmánu.

Málaga

Rodiště Pabla Picassa a Antonia Banderase nejde vynechat. Historické centrum kolem katedrály a přístavní promenáda Paseo del Parque mají jedinečný genius loci. Vychutnejte si tu pozdní snídani, odpolední kávu nebo večerní drink. Celé město jako na dlani uvidíte nejlépe z vyhlídky u hradu Gibralfaro. Pro lenochy – nahoru se dá vyjet i autem. Cestou se můžete podívat třeba na maurskou pevnost Alcazaba. Skvělým zážitkem je návštěva tržnice, doporučujeme místní specialitu, mandle a fíky. Už nikdy nebudete chtít jíst jiné. V Malaze jsou 3 zajímavá muzea, Centro de Arte Contemporáneo, Museo Picasso a soukromá sbírka Museo Carmen Thyssen, jedna z největších býčích arén ve Španělsku a velká botanická zahrada Jardín Botánico-Histórico La Concepción. Taky se tu skvěle nakupuje, především oblečení a boty. V centru najdete nejvíc obchodů na hlavní třídě Larios, kousek od centra za řekou jsou obchodní domy Corte Ingles. V blízkosti letiště můžete provětrat peněženku v Plaza Mayor, oblíbené shoping village. Parkování – v centru téměř všude za poplatek, když nenajdete místo na ulici, zaparkujte v podzemních garážích.

Centrum 90km, 60 min od apartmánu.

Marbella a Puerto Banus

Letovisko Marbella a jachetní přístav Puerto Banús jsou pro Španěly a evropskou aristokracii symbolem luxusu a drahé dovolené. Kdo se chce pochlubit novým autem, jachtou, šperky nebo prací svého plastického chirurga, míří právě sem. Na promenádě v Puerto Banús můžete utrácet v buticích prestižních značek, nebo posedět v některé z restaurací a barů. Marbellu a Puerto Banús spojuje slavná Zlatá míle, kde najdete ty nejdražší hotely a soukromé vily. Samotná Marbella je příjemné městečko, má půvabné historické centrum s bílými uličkami a domy s květináči plnými barevných květin. Hlavní pěší promenáda Avenida del Mar je ozdobená sochami od Salvadora Dalího. Parkování ve večerních hodinách může být problém, hlavně v létě v Puerto Banús jsou i podzemní garáže přeplněné.

30km, 25 min od apartmánu.