Estepona a okolí

Město Estepona

apartmán Golf Estepona

Původně malá rybářská vesnice, dnes oblíbené přímořské letovisko, které funguje po celý rok. Průměrná roční teplota je tu 17ºC a převažují slunečné dny. Do Estepony se jezdí hlavně za golfem a dlouhými plážemi. Je také ideálním výchozím místem k výletům, leží mezi Malagou a Gibraltarem, blízko hor Sierra Bermeja. Do velkých andaluzských měst, Granady, Sevilly nebo Cádizu se dostanete pohodlně po dálnici. Naše tipy kam se podívat najdete zde: Výlety

Historické centrum Estepony Barrio de la Villa je pravou esencí Andaluzie. Úzké uličky s bíle natřenými domy ozdobenými květináči, restaurace a lákavé tapas bary. Podívejte se na náměstí Plaza del Reloj, na tržnici nebo do archeologického muzea. Přímo ve městě se nachází zbytky středověkého hradu Castillo de San Luis. V Esteponě sídlí také slavná jezdecká škola.

Restaurace

Nejbližší restauraci najdete přímo ve Valle Romano v golfovém klubu, je otevřená i pro hosty, kteří nejsou členy.

Ve městě je nejvíc restaurací, kaváren a barů v historickém centru a v přístavu. Na plážích najdete typické chiringuitos – restaurace, kde jsou hlavní specialitou Espetos de sardinas – sardinky na špízu připravované venku na žhavém uhlí. Pozor – většina restaurací odpoledne zavírá, mezi 15 a 19 h mají kuchaři volno. Rychlá občerstvení a tapas bary mají otevřeno celý den.

Nákupy

Ve Valle Romano, jen pár metrů pěšky od apartmánu je malý obchod s potravinami. Velké supermarkety jsou v Esteponě 10 minut autem od apartmánu – Carrefour, Mercadona a další. Tady najdete veškerý sortiment zboží a taky skvělou nabídku ovoce, zeleniny, čerstvých ryb a plodů moře.

Pro nákupy oblečení a bot doporučujeme nákupní centrum Centro Comercial La Cañada u Marbelly, nebo centrum Malagy, ulice Larios. Luxusní butiky najdete v Puerto Banus. Největší obchodní domy El Corte Ingles jsou v Marbelle a Malaze.

Každé městečko také pořádá jeden den v týdnu trh mercadillo nebo rastro, kde se dají pořídit zajímavé věci, od suvenýrů přes oblečení po ovoce a zeleninu. Vždy dopoledne 9-14h.

Estepona – neděle v přístavu, středa na Plaza ABC
Marbella – pondělí
Puerto Banús – sobota